SKI AREÁL TŘEŠTÍK - CELNICA
mimo provoz
Zobrazit na:

Kam na hory?

Zima přichází mílovými kroky. Vyrazíte raději do Česka nebo do zahraničí? Možností je hodně, ale i tady rozhodují především finance. Lyžování v zahraničí - pro většinu čechů je to známka určitého luxusu, jsou ale zahraniční areály opravdu výrazně lepší než ty naše?

Mizerně upravený svah a půl století starý vlek - takhle nějak to u nás vypadalo ještě v dobách nedávno minulých. To je asi důvod, proč si spousta Čechů zvykla jezdit do Alp. Za posledních 10 let se však česká střediska výrazně zlepšila. K velkým investicím české provozovatele donutila přdevším obrovská zahraniční konkurence. Začalo se jezdit na jednotné skipasy, lanovky v česku rychle přibývají a přibyly celé artilerie sněžných děl. Co však na většině míst chybí jsou komplexní služby. Častým problémem je především nemožnost se během lyžování dobře najíst. Většinou zde sice najdete nějaký bufet, ale pochutnáte si zde pouze na několika v mikrovlé troubě ohřátých polotovarech. Jídlo v bufetu má obvykle ještě jednu nevýhodu, budete muset mrznout venku. Vyhřívané přístřešky v Česku příliš často nenajdete.

Zlepšení jde vidět, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. Pokud však hledáte dokonalost za rozumné ceny, ani v Alpách nejspíš nenajdete. Největší problémem lyžování v zahraničí je především cena. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Obyčejné pivo zde stojí průměrně 5x víc než u nás. Plechovky piva tedy budou pro většinu čechů asi povinná výbava. Nepříjemná může být také dlouhá cesta. Doporučujeme využít autobus cestovní kanceláře.

Pokud se rozhodnete pro Česko, výběr je jednoduchý, informací je všude dost. Zajímavých lokalit je v zahraničí hodně, ale pokud chcete zůstat v rozumných finančních mezích, v úvahu připadá pouze Francie a Rakousko. Levnější ubytování je ve Francii. Doprava se však prodraží. Rakousko je oproti tomu dražší, je však výrazně blíž. Je tedy ideální volbou především pro kratší dovolenou.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pátek 20.5.

°C
°C
Sobota
21.5.2022

°C
°C
Neděle
22.5.2022

°C
°C
Pondělí
23.5.2022

°C
°C